Tóth Adél

nyelvtanár

1989-ben végeztem angol-orosz szakos tanárként. Azóta is hitvallásom, hogy aki szereti a nyelvet, akivel meg tudjuk szerettetni a nyelvtanulást, azok előtt nincs lehetetlen. A nyelv nem csak egy tantárgy, hanem egy ablak a világra, olyan eszköz, amely kinyitja előttünk a lehetőségeket nemcsak a világ, de az emberek felé is. Ehhez pedig játékos tanuláson, éneklésen,, alkotáson, érzékszerveinken keresztül vezet az út .A Népmeseponton eltöltött 3 év után  tértem vissza az iskolába részmunkaidőben, s ezidő alatt szerzett tudásomat vegyítve az oktatásban eltöltött 30 év pedagógiai tapasztalatával, különböző kultúrák  meséit is bevonom a tanításba  .Hitem szerint más népek megismerésével , saját gyökereink tudatában válhatunk toleráns emberekké.