Tokio 2020

Japán festmény

Közös munkánk egy japán iskolával.

A 2020-as tokiói olimpia kapcsán egy művészeti projektben vettünk részt egy japán iskolával a Japan Art Mile szervezésében. A főbb témák között szerepel a fenntarthatóság, a környezetvédelem és a tudatos életmód. A tavalyi tanév elején közös gondolkodással kezdtük a munkát, így választottuk a veszélyeztetett fajok feldolgozását. Az ázsiaiak a környékükön élő békát választották, mi pedig a kerecsensólymot.

A kooperáción belül egy hatalmas (kb. 1,5m x 3,6 m) festményt kellett elkészíteni, amely két részből áll. A kép egyik felét a japán iskola tanulói festették, a másik felét pedig mi. A hónapokon át tartó egyeztetés és információcsere után izgatottan bontottuk ki a Japánból érkezett csomagot. Tanulóink rengeteg ötlettel álltak elő, könnyen született meg a kép vázlata. Örömmel zajlott a munka Lakatos Tamás vezetésével, a kicsik és a nagyok együttműködésének eredménye egy csodálatos festmény lett, amelyre nagyon büszkék vagyunk.

A közös képet az olimpia ideje alatt állítják ki Tokióban, több száz másik mellett.

Résztvevők:

• Csáky Eszter